Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/67_zjazd_2023_07 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

XII zjazd szkoleniowy Studium Praktycznego Winiarstwa PAW

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galerie/67_zjazd_2023_07 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Tematem przewodnim sobotnich wykładów 1 lipca 2023 roku, które poprowadził prof. Grzegorz Gajos była praktyka sommelierska, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarstw o profilu enoturystycznym.

Profesjonalny serwis wina w obsłudze enoturystów, przygotowanie i prowadzenie degustacji dla publiczności, dobór win do potraw z uwzględnieniem specyfiki polskiej kuchni, to szczegółowe zagadnienia omówione podczas kilkugodzinnego wykładu.
Niedzielne spotkanie szkoleniowe 2 lipca rozpoczął wykład Romana Myśliwca na temat prac pielęgnacyjnych w winnicy. W trakcie wykładów zostały omówione zagadnienia opieki nad młodą winnicą – pielęgnacja gleby, nawożenie, cięcie i formowanie owocujących krzewów oraz zabiegi poprawiające jakość owoców. Zjazd szkoleniowy zakończyły zajęcia praktyczne w Winnicy Jasło.

 {gallery}/galerie/67_zjazd_2023_07{/gallery}

jaslo
logo gv
nw