Studium Praktycznego Winiarstwa

PAW zaprasza na kurs sommelierski

PAW zaprasza na kurs somelierski

  • Date: , -
  • Lokalizacja: 38-200 Jasło, ul. Sroczyńskiego 2 (Pałac Sroczyńskich)
  • Rejestracja

 Podkarpacka Akademia Wina w Jaśle ogłasza nabór na "Kurs sommelierski dla kadry HoReCa". Udział może w nim wziąć jednak każdy zainteresowany winem. Termin 6 grudnia br.

Kurs sommelierski przeznaczony jest dla kadry hoteli, restauracji i kawiarni pragnących rozwijać się zawodowo oraz dla miłośników wina. Kurs nastawiony jest nie tylko na informację teoretyczną, ale przede wszystkim na jej praktyczne zastosowanie. Posiada również część dotyczącą łączenia wina z potrawami, co zapewne zainteresuje szersze grono uczestników. Kurs sommelierski prowadzony będzie przez Monikę Bielka-Vescovi dyplomowanego sommeliera z dyplomami International Sommelier Guild i WSET Advanced oraz wykładowcę kursów londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust, wykładowcę na studiach podyplomowych „Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura” w Collegium Civitas, wykładowcę enologii na wydziale dietetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz jurora na międzynarodowych konkursach winiarskich, dyrektora Szkoły Sommelierów oraz prezesa Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Oto niektóre tematy, które będą omawiane na kursie:
- techniki degustacji wg. Systematic Approach to Tasting,
- techniki łączenia wina z potrawami,
- podawanie różnych rodzajów win,
- szczepy,
- pogoda, klimat, gleby,
- zarządzanie winnicą,
- etapy produkcji wina,
- historia winiarstwa na świecie,
- regiony winiarskie.

Kurs odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 r. w Jaśle w godz. 10.00 - 17.00 z przerwą na obiad 13.00 - 14.00. Miejsce szkolenia: Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, ul. Tadeusza Sroczyńskiego 2 (Pałac Sroczyńskich).

Koszt kursu - 80 zł/os, w tym materiały szkoleniowe, serwis kawowy, woda mineralna, pieczywo.

Dodatkową opłatą dla uczestników będzie koszt 9 gatunków win (50 zł/os), które będą zaprezentowane w trakcie wykładów (płatność na miejscu).
Przy tej okazji wyjaśniamy, że działania szkoleniowe Podkarpackiej Akademii Wina są dofinansowane ze środków publicznych, dlatego odpłatności za użyte do szkoleń wino, nie mogą być regulowane za pośrednictwem konta bankowego Fundacji.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma świadectwo ukończenia kursu potwierdzone przez prowadzącego wykłady.

Równolegle z wypełnieniem i wysłaniem formularza zgłoszeniowego na stronie www.akademiawina.org lub wysłania zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy uiścić opłatę 80 zł na konto Fundacji "Galicja Vitis"* w terminie do 1 grudnia włącznie. W tytule przelewu prosimy napisać: "Kurs sommelierski". Liczba miejsc ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy!


* - Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa "Galicja Vitis"
     Konto: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
     64 2030 0045 1110 0000 0382 1820

 

 

jaslo
logo gv
nw