Aktualności

W PAW rozpoczęte winobranie 2019

Pierwsze 900 kg z Winnicy Jasło zebrane. Winogrona odmian Solaris i Rondo już w przetwórni - za 2 tygodnie dalszy ciąg winiarskiej praktyki w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

 

Słuchacze Studium Praktycznego Winiarstwa 2019 rozpoczęli winobranie. Zgodnie z naszymi założeniami programowymi wszystkie czynności związane ze zbiorami, przeróbką winogron i produkcją wina dyplomowego, akademicy muszą sami przećwiczyć na zajęciach w PAW. Przez najbliższe miesiące, pracować będą podzieleni na 6-8 osobowe grupy.

Winobranie rozpoczęliśmy od najwcześniej dojrzewających odmian, Solarisa na białe i Ronda na czerwone wina. Zajęcia praktyczne prowadził Roman Myśliwiec.

Za dwa tygodnie zbierać i przerabiać będziemy owoce odmian Jutrzenka i Saint Pepin.

Na ostatnim zjeździe, tradycyjnie nie zabrakło zajęć wykładowych. Tym razem prowadził je Wojciech Bosak. Pierwszego dnia omówił  wybrane zagadnienia z marketingu wina: specyfikę rynku wina w Polsce, preferencje  konsumentów, możliwe strategie cenowe, pozycjonowanie produktu na rynku, budowanie marki, udział w targach, pokazach, degustacjach i konkursach winiarskich, promocję z wykorzystaniem internetu w tym mediów społecznościowych. W niedzielę, drugiego dnia zjazdu,  przedstawił zarys geografii  winiarstwa, omówił lokalizację i charakter winnic i wina na świecie.

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji GALICJA VITIS, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

jaslo
logo gv
nw