Aktualności

Winobrania ciąg dalszy

Wady i choroby wina rozpoznane. 2 tony winogron zebrane i przerobione. To był bardzo  pracowity i udany zjazd.

Pierwszy dzień 15. zjazdu Studium Praktycznego Winiarstwa 2019 poświęcony wadom i chorobom wina.   Omówiliśmy te najczęściej spotykane - na jakim etapie winifikacji powstają, jak je zdefiniować i rozróżnić, jak im zapobiegać. Jak zwykle teoria poparta praktyką.  Zajęcia prowadził Wojciech Bosak.

Drugiego dnia nasi Akademicy pracowali w winnicy i przetwórni. Zebrali i przerobili  2 tony winogron z Winnicy Jasło! Tym razem Regent i Seyval Blanc.  Było ciężko - mokro, zimno, ale jak trzeba, to winiarz nie wybiera. - Nasi Akademicy spisali się fantastycznie. Gorąco dziękujemy za zdyscyplinowanie i zaangażowanie – podkreśla prowadzący zajęcia Roman Myśliwiec, założyciel Fundacji Galicja Vitis.

W Winnicy Jasło na zbiór czeka jeszcze Hibernal i Vidal Blanc. Podobnie, jak w roku ubiegłym to ostatnie planujemy zostawić na wino lodowe.

Sobotni wieczór wykorzystaliśmy do kolejnego szkolenia degustacyjnego. Odwiedziliśmy Salon Win w Jaśle. – To wyjątkowe miejsce, na które w Jaśle od dawna czekali enoturyści i miłośnicy winnych degustacji. My również, ponieważ brakowało miejsca, w którym moglibyśmy prowadzić szkolenia degustacyjne w odpowiednich warunkach i winnym klimacie – przyznaje Ewa Wawro, dyrektor PAW w Jaśle.  Tematem przewodnim wieczoru była południowo-wschodnia Styria (Austria).

Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji GALICJA VITIS, partnerem projektu jest Miasto Jasło.

jaslo
logo gv
nw