Aktualności

Zakończenie SPW 2020

Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią Covid 19, ostatni zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2020, odbył się z kilkutygodniowym opóźnieniem. Tym samym do historii szkoły przeszedł szósty rocznik szkoleń winiarskich w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle.

Bardzo trudny pandemiczny rok, dał nam się wszystkim we znaki, ale jednocześnie pokazał, że kandydaci na winiarzy to ludzie o twardych charakterach. Z grupy 31 uczestników „wykruszył” się tylko jeden akademik przekładając naukę na następny rok.
Sobota 20 lutego była dniem egzaminów końcowych - z praktycznych umiejętności oceny degustacyjnej wina oraz egzaminu teoretycznego w formie obszernego testu pisemnego. Egzaminy zaliczyli wszyscy kursanci. Podczas uroczystej kolacji absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz świadectwa ukończenia Studium na drukach Ministerstwa Edukacji.

Pożegnalnym tematem był niedzielny wykład profesora Grzegorza Gajosa - „Praktyka sommelierska w gospodarstwie enoturystycznym i przy promocji wina – profesjonalny serwis wina, przygotowanie i prowadzenie degustacji dla publiczności, dobór win do potraw z uwzględnieniem specyfiki polskich win i polskiej kuchni.”

 

jaslo
logo gv
nw