Aktualności

Ósmy zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2021 czyli powrót do normalności

Po trzech kolejnych terminach spędzonych przy komputerach, 8 zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa PAW odbył się w długo oczekiwanym trybie rzeczywistym w Jaśle.

Podczas wykładów online wyczerpane zostały tematy czysto teoretyczne z programu z I semestru Studium, przyszedł więc czas na szkoleniowe degustacje i zajęcia praktyczne w winnicy.

Sobotnie zajęcia 8 maja poprowadził Wojciech Bosak - „Ocena degustacyjna wina w praktyce winiarskiej – degustacja wina na różnych etapach jego wyrobu i po zakończeniu produkcji, najważniejsze substancje odpowiadające za smak i aromat wina - analiza opisowa i ocena wina - rozpoznawanie podstawowych odmian winorośli użytych w winifikacji .” Zajęcia zakończyła degustacja sześciu win polskich i zagranicznych, m.in. Solaris, Riesling, Rondo, Regent, Cabernet Sauvignon. W degustacji pomagał prowadzącemu Radosław Froń.

Niedzielne zajęcia rozpoczął wykład Romana Myśliwca „Opieka nad młodą winnicą – pielęgnacja gleby, nawożenie, cięcie i formowanie młodych krzewów”. Druga część zajęć odbyła się w Winnicy Jasło. Uczestnicy Studium posadzili kilkanaście brakujących krzewów odmiany Regent.

Do zakończenia I semestru Studium Praktycznego Winiarstwa pozostało 4 zjazdy według zmodyfikowanego s konieczności programu. Zmieniony program w załączeniu.

jaslo
logo gv
nw