Aktualności

Jedenasty zjazd Studium Praktycznego Winiarstwa 2021

Wyjazdowe zajęcia Studium Praktycznego Winiarstwa Podkarpackiej Akademii Wina.

Jedenasty z kolei zjazd rocznika 2021, podobnie jak każdego roku, odbył się w obiektach Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. 

Zwyczajowo, już siódmy rok z kolei, jeden z lipcowych zjazdów Podkarpackiej Akademii Wina odbywa się w UR w Krakowie. Dwudniowe zajęcia poprowadzili Kierownik Katedry Fermentacji WTŻ prof. dr hab. Paweł Satora oraz dr Paweł Sroka.

Tematem wiodącym sobotniego wykładu była mikrobiologia wina. Wykładowca prof. Satora przybliżył słuchaczom PAW przebieg ważnych procesów zachodzących podczas produkcji wina. Adekwatnie do głównego tematu „bohaterami” wykładu były drożdże i bakterie i ich rola w produkcji wina.W niedzielnym wykładzie dr Paweł Sroka omówił skład chemiczny moszczu i wina, a w zajęciach laboratoryjnych przedstawił sposób ich oznaczania.

Odbyły się również wieczorne zajęcia degustacyjne. Uczestnicy zajęć przyjęli zaproszenie uczestniczki tegorocznego studium Wioletty Szymańskiej i jej męża Stanisława (absolwent SPW 2017) do odwiedzin w Winnicy Szykowna.

jaslo
logo gv
nw