Aktualności

VIII zjazd szkoleniowy Studium Praktycznego Winiarstwa 2022

Kolejne, tym razem prawdziwie wiosenne spotkanie szkoleniowe w Podkarpackiej Akademii Wina poprzedziła piątkowa praktyka dla drugiej grupy kursantów rocznika 2022.

Zajęcia praktyczne z wyrobu win musujących, tradycyjną metodą cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Przygotowano nastaw wina do wtórnej fermentacji, którym napełniono i zakorkowano 500 butelek. Zaprezentowana podczas szkolenia bardzo prosta metoda produkcji win musujących nie wymaga żadnych skomplikowanych i drogich urządzeń i każdy z kursantów będzie mógł samodzielnie takie wina we własnym gospodarstwie produkować.

Sobotnie wykłady obfitowały tym razem w degustacje win. Wykład „Ocena degustacyjna wina w praktyce winiarskiej - degustacja wina na różnych etapach jego wyrobu i po zakończeniu produkcji, najważniejsze substancje odpowiadające za smak i aromat wina” poprowadził Wojciech Bosak. Szkoleniowa niedziela rozpoczęła się wykładem Radosława Fronia „Dozwolone praktyki enologiczne”. Pracowity i urozmaicony szkoleniowy weekend zakończył pokaz sadzenia krzewów winorośli w akademickiej Winnicy Jasło.

 

jaslo
logo gv
nw