Wykładowcy Akademii

Grzegorz Gajos

Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gajos – kardiolog z zawodu i winoznawca z zamiłowania. 

Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracuje w Klinice Choroby Wieńcowej i Niewydolności Serca Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.  Leczy chorych i pracuje naukowo. Jest autorem licznych i często cytowanych publikacji naukowych. Był nagradzany za działalność naukową w dziedzinie leczenia chorób serca i naczyń oraz cukrzycy. Prodziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Prowadzi jedne z najlepszych czasopism medycznych w Polsce i na świecie – pełni funkcję Executive Editor w Polish Archives of Internal Medicine i Associate Editor w Polish Heart Journal

Od lat naucza studentów zarówno w dziedzinie medycyny, jak i wiedzy o winie. Na kierunku Dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego stworzył przedmiot Enologia. Wielokrotnie otrzymywał tytuł Najlepszego Nauczyciela Akademickiego zarówno od studentów medycyny, jak i enologii. 

Wykładowca w krakowskiej szkole „Monika Bielka-Vescovi Szkoła Sommelierów”. Jest  absolwentem Weinakademie Österreich w Rust. Posiada certyfikat WSET Diploma In Wines and Spirits z londyńskiej szkoły Wine and Spirits Education Trust (WSET). Jest także dyplomowanym trenerem tej szkoły przygotowującym kandydatów do londyńskiego egzaminu wiedzy o winie WSET Level 1-3.

Jest wykładowcą na Studiach Podyplomowych ”Wiedza o Winie. Media, rynek, kultura” w Collegium Civitas w Warszawie oraz Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle (PAW). Współpracuje przy redagowaniu czasopisma winiarskiego Czas Wina

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 24 sierpień 2020 07:40
jaslo
logo gv
nw