Wykładowcy Akademii

Katarzyna Korzeń

Doktor inż. nauk biologicznych. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z winem praktycznie w każdym wymiarze; od uprawy winorośli i produkcji wina - również we własnej winnicy, po jego analizę, ocenę i promocję. Jej specjalnością jest eno-sensoryka i neuroenologia.

Fizjologia percepcji degustacyjnej i chemia wina nie mają przed nią tajemnic. Szeroka i wszechstronna wiedza sprawia, że doskonale rozumie wino i postrzega je wielopłaszczyznowo i kompleksowo. Bogate doświadczenie edukacyjne, również w pracy jako wykładowca akademicki, pozwala jej dzielić się posiadaną wiedzą w profesjonalny i interesujący sposób.


Jest założycielką i redaktorem EnoPortalu – wirtualnego przewodnika po polskich winach i winnicach oraz największej bazy wiedzy o naszym rodzimym winiarstwie. Prowadzi Akademię EnoRozwoju, w ramach której edukuje, doradza, współpracuje z producentami wina, konsultuje przedsięwzięcia winiarskie oraz propaguje kulturę polskiego wina i kulinariów.


Autorka książki „POLSKIE WINO. Ludzie. Miejsca. Historie.”, jedynej w swoim rodzaju pozycji wydawniczej pokazującej polskie wino i winiarstwo przez pryzmat miejsc, w których wino powstaje oraz historii ludzi, którzy je tworzą.

Członkini Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej i stowarzyszeń winiarskich.

Ostatnio zmienianywtorek, 24 październik 2023 19:58
jaslo
logo gv
nw