Informator dla kandydatów Studium Praktycznego Winiarstwa 2025 Podkarpackiej Akademii Wina
Po 10 latach działalności Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle na Podkarpaciu, począwszy od rocznika 2025 szkoła zostaje przeniesiona do Krakowa. O zmianie lokalizacji zadecydował dynamiczny rozwój winnic w Małopolsce oraz łatwość komunikacyjna Krakowa z resztą polskich miejscowości. Chcemy być z winiarską wiedzą bliżej przyszłych winiarzy. Akademia będzie miała stałą siedzibę w Krakowie, jednak poszczególne dni lub całe zjazdy szkoleniowe będą realizowane w podkrakowskich gospodarstwach winiarskich. Do nowej formuły działalności Akademii został także dostosowany roczny program Studium Praktycznego Winiarstwa 2025.
Wzajemne prawa i obowiązki organizatora i słuchacza oraz warunki odpłatności za uczestnictwo w Studium Praktycznego Winiarstwa określa umowa rekrutacyjna. Wpłata zaliczki czesnego oznacza zaakceptowanie warunków umowy. Umowa podpisywana jest podczas spotkania inauguracyjnego (I zjazd szkoleniowy Studium). Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie w zależności od nagłych zdarzeń losowych i atmosferycznych.
Organizator Studium zapewnia:
- 312 godzin wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych podzielonych na 19 weekendowych zjazdów szkoleniowych prowadzonych przez odpowiednio wykwalifikowanych wykładowców, zgodnie z ustalonym wcześniej rocznym programem nauczania,
- zorganizowanie w ramach programu nauczania wyjazdu enoturystycznego do winnic węgierskich,
- udostępnienie zgodnych z przepisami sanitarnymi pomieszczeń i zasobów na organizację szkoleń,
- komplet 5 książek o tematyce winiarskiej wydanych przez Fundację GALICJA VITIS, blok do notatek, teczkę na luźne dokumenty, długopis. Przekazane materiały są oznaczone logotypem PAW,
- serwis kawowy (kawa, herbata, woda mineralna) podczas zajęć teoretycznych w sali wykładowej,
- wszelkiego rodzaju narzędzia, materiały i preparaty, niezbędne do realizacji zajęć praktycznych,
- wodę mineralną i bezpłatny posiłek regeneracyjny podczas całodniowych zajęć praktycznych w winnicy lub przetwórni,
- odpowiednio dobrane gatunki win do zaplanowanych w programie nauczania degustacji szkoleniowych i egzaminacyjnych,
- zaświadczenie o ukończenia Studium,
- ozdobny dyplom w formacie A3 o ukończeniu Studium,
- bezpłatną kolację podczas ostatniego zjazdu Studium,
- obsługę administracyjną procesu kształcenia.
Kandydat/uczestnik Studium jest zobowiązany do:
- terminowego wnoszenia opłat za naukę według ustalonego przez Organizatora planu,
- przystąpienia do egzaminu testowego na zakończenie nauki w Studium,
- przystąpienia do egzaminu z oceny degustacyjnej wina na zakończenie nauki w Studium,
- do przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych oraz przyjaznych relacji koleżeńskich w stosunku do pozostałych uczestników Studium.
Kandydat jest zobowiązany do podpisania oświadczeń o następującej treści:
"Jako Słuchacz Studium Praktycznego Winiarstwa Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Organizatora moich danych osobowych obejmujących: imiona
i nazwisko oraz adres do korespondencji w celu realizacji uprawnienia do monitorowania karier zawodowych absolwentów."
"Niniejszym wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego wizerunku utrwalonego na wykonanych fotografiach w trakcie zajęć prowadzonych przez Podkarpacką Akademię Wina, w celach marketingowych i promocyjnych Fundacji Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis, przez ich publikację na stronie internetowej akademiawina.org za pośrednictwem portali społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i portale podobne oraz w materiałach drukowanych."
Numer rachunku bankowego Organizatora, na który należy dokonywać wszelkich opłat związanych z nauką w Podkarpackiej Akademii Wina:
Fundacja GALICJA VITIS, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a, BNP Paribas Nr. Konta: 64 2030 0045 1110 0000 0382 1820.
W tytule przelewów należy wpisać tytuł wpłaty "opłata czesnego". Za wszelkie opłaty można zamówić fakturę, jednak wyłącznie w tym samym miesiącu w którym została dokonana wpłata na konto.
Zgłoszenia kandydatów do nauki w rocznym Studium Praktycznego Winiarstwa 2025 są przyjmowane pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja telefoniczna: +48 602 375 851